Tesisimiz

Anasayfa > Tesisimiz

Projesi tamamlandığında 1000 baş sağmal inek kapasiteli olacak tesisimiz de şu anda 300 baş simental ırkı inek bulunmaktadır. 

Tesis olarak 300 dönüm arazi üzerine kurulu Akmeşe Süt Çiftliği, büyük baş hayvancılık sektöründe tamamı özel yapılı çelik ve betonarme yapılardan oluşan ve bunlara bağlı olarak hayvanlarımızın özel gezinti alanlarını içeren Avrupa standartlarında hizmet veren bir yapıya sahiptir.

Akmeşe Süt Çiftliğinde  %100 doğal ve sağlıklı yemler kullanılmaktadır, özel kontrollerin sürekli olan tesisimiz sürekli olarak yenilikleri takip etmektedir.

Bünyemiz de gerekli besi ve üretim standartlarına sahip olan firmamız bünyesinde Yüksek Ziraat Mühendisi, Ziraat Teknikeri, veteriner hekim ve sağlık ekibi bulunmaktadır.

İşletmedeki hayvanların tüm bakım ve sağlık kontrolleri Tarım İl Müdürlüğü kontrolünde zamanında ve eksiksiz yapılmaktadır.

a

Et ve süt kalitesi ile besi hayvanının verimliliğini etkileyen en önemli girdilerden birisi olan yem bitkisi üretimi ise işletmemize ait arazilerimizde yapılmaktadır. Arazilerimizde kendi üretimimiz olan yem bitkileri, hayvancılık işletmemizde yem hammaddesi olarak kullanılmakta, izlenebilirlik, gıda sağlığı ve güvenliği her noktada sağlanmaktadır.

Tesisimizi, kendi enerjisini üreten, sürdürülebilir anlayışla işletilen bir akıllı süt çiftliği olarak planlamaktayız.

İşletmemizdeki hijyen hedefi, optimal verimliliği sağlamak ve hayvan refahı ilkelerini yeterli düzeyde uygulamaktır.

İşletmemizde hijyen; temizlik, dezenfeksiyon ve hastalıklardan korunma amacıyla yapılan planlama ve uygulama faaliyetlerini kapsamaktadır.

İşletmemizde, sürü yönetimi,sağım sistemimizle entegre, düzenli ve sağlıklı veri akışı temeline dayalı özel yazılım programı aracılığı ile yürütülmektedir. Günde 24 saat anlık ve kesintisiz takip edilen her hayvandan toplanan bilgiler, sistem tarafından değerlendirilir ve hayvanların eğilimleri tayin edilerek sürü yönetimi stratejisi oluşturulur.

a